Before Header
After Navigation

श्रीकृष्ण जन्माष्टमीको अवसरमा मट्का फोड प्रतियोगिता 

सुवास नेपाली, डोटी 
श्रीकृष्ण जन्माष्टमीको अवसरमा दिपायल सिलगढी नगरपालिकाको इन्द्रचोकमा मट्का फो प्रतियोगिता भएको छ।सिलगढी स्थित भैरव प्रसाद गणको व्यवस्थापनमा दिपायल सिलगढी नगरपालिका वडा नं. ५ र ६ को सहयोग तथा राधाकृष्ण मन्दिरको आयोजना मट्काफोड कार्यक्रम गरिएको हो ।
Sagan sahari bhawan nirman aayojana
प्रतियोगितामा जिल्ला प्रहरी कार्यालय डोटी निर्धारित समयमा मट्का फोड्दै विजयी भएको छ । नेपाली सेनाको भैरव प्रसाद गण, नेपाल प्रहरी, जिल्ला खेलकुद विकास समिति, राधाकृष्ण मन्दिर गरी ४ वटा टिम सहभागी थिए । पहिलो चरणमा तोकिएको निर्धारित १० सेकेन्ड र दोस्रो चरणको १५ सेकेन्डको समयमा सहभागी कुनै टिमले पनि मट्का फुटाउन सकेका थिएनन् । तेस्रो चरणमा २० सेकेन्डको समयावधिमा पहिलो नम्बरमा रहेको जिल्ला प्रहरीको टिम समय सीमाभित्र मट्का फुटाउन सफल भयो ।
कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि तथा उच्च अदालत नेपालगन्जका न्यायाधीश टंक गुरुङले यस्ता कार्यक्रमले मनोरञ्जनका साथसाथै सामाजिक सद्भाव कायम गर्ने बताए । श्रीकृष्णले मट्का फोरेर दही खाने गरेको किम्बदन्ती अनुसार संस्कृतिको जगेर्ना गर्नुका साथै कला संस्कृतिको प्रवर्द्धनका लागि कार्यक्रमको आयोजना गरिएको भैरव प्रसाद गणका गणपति प्रमुख सेनानी परीक्षित देउजाले बताए ।
मट्काफो खेलमा विजयी खेलाडीहरूलाई नगर रु १७ हजार पुरस्कार दिइएको छ ।२०७९ साल देखी भैरव प्रसाद गणले उक्त प्रतियोगिताको सुरुवात गरेको थियो ।
Shaileshwori
Loading...