Before Header
After Navigation

कृत्रिम घटना अभ्यास गरी मनाइयो अन्तर्राष्ट्रिय विपद् जोखिम दिवस

डबल बम, डोटी
दिपायल सिलगढी नगरपालिकाको वडा नम्बर ६ स्थित टुँडिखेलमा आइतबार अन्तर्राष्ट्रिय विपद् जोखिम न्यूनीकरण दिवस कृत्रिम घटना अभ्यास गरी मनाएको छ । “सबैका लागि बहुप्रकोपीय पूर्व सूचना र कार्य” मूल नारा रहेको उक्त कार्यक्रममा अकस्मात् आउने विपद्को जोखिमलाई कसरी समाधान गर्ने भनेर आगलागीको सेमुलेसन देखाइएको थियो ।

विपद् आउँदा सुरक्षित रहन, विपदमा परेका पीडित तथा घाइतेको शीघ्र उपचार गर्नुपर्ने जस्ता कुरा सेमुलेसनमा देखाइएको थियो । आकस्मिक आउने विपदमा नेपाल प्रहरी, दमकल तथा स्वास्थ्यकर्मी, एम्बुलेन्सलाई तत्काल खबर गर्नुपर्ने कुरा देखाइएको थियो । कहिँकतै घटना घटेमा उद्धार तथा राहतमा स्थानीय सरकारले छिटो छरितो लाग्नुपर्ने दिपायल सिलगढी नगरपालिकाका मेयर बाजि सिंह खड्काले बताए ।

Sagan sahari bhawan nirman aayojana

प्रमुख जिल्ला अधिकारी कल्पना श्रेष्ठलेले विपद्को समयमा जति सक्दो छिटो उद्धार तथा राहतको लागि जिल्ला विपद् व्यवस्थापन खट्नुका साथै नेपाल प्रहरी, स्वास्थ्य संस्थाले ढिलासुस्ती गर्न नहुने बताइन् । उक्त कार्यक्रम जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समितिको आयोजना तथा नेपाल रेडक्रस सोसाइटी डोटीको सहयोगमा गरिएको हो । अन्य सहयोगी संस्थाको रूपमा विभिन्न सङ्घसंस्था, रुद्र ध्वज गण सिलगढी, नेपाल शस्त्र प्रहरी गण ३६ नम्बर बाहिनी अड्डा, दिपायल सिलगढी नगरपालिका–६, नेपाल प्रहरी, दिपायल सिलगढी नगरपालिका थिए ।

Shaileshwori
Loading...