Before Header
After Navigation

दारी ग्याङका मलासी र लामाले गरे रक्तदान, एक जनाको जोगियो ज्यान

नरेश बोगटी / असोज, २६ डोटी
दारी ग्याङ डोटीका सदस्य एवम् शैलेस्वरी यातायात प्रा.ली. डोटीका अध्यक्ष गणेश मलासी र दारी ग्याङका सदस्य उर्गेन लामाले रक्तदान गरेर एक जना पुरुषको ज्यान जोगाएका छन । डोटीको दिपायल शिलगढी नगरपालिका वडा नं. २ घर भएका अन्दाजी ६० बर्षिया सेसर कुमार शाक्यलाई दारी ग्याङ डोटीका सदस्य मलासी र लामाले रक्तदान गरेर ज्यान जोगाएका हुन ।
हिड्डुल गर्ने अबस्था नभएपछि गाउबाट ल्याएर जिल्ला अस्पताल डोटीको इमर्जेन्सी कक्षमा भर्ना भएका मलासीको अस्पतालमा चेकजाँच गर्दा हेमोग्लोविनको मात्रा कम (४.६) रहेको र छिट्टै ३ पिन्ट ञएझपोजेटिभ रगतको व्यवस्था गर्नु भनी चिकित्सकहरुले बिरामीका आफन्तलाई सल्लाह दिएका थिए ।
चिकित्सकको सुझाब अनुसार शाक्यका आफन्तहरुले रक्तदानका लागि दारी ग्याङ्गका संयोजक अनुजराज जोशीलाई आव्हान गरेका थिए । निज पुरुषको रक्त समुह  A पोजेटिभ रहेकोले आफ्नो रक्त समुहसँग मेल खाए पछि रक्तदान गरेको दारी ग्याङका सदस्य मलासी र लामाले जानकारी दिए ।
निज पुरुषलाई दारी ग्याङ्गका सदस्य एवम् दिपायल शिलगढी नगरपालिकाका वडा नम्बर ५ निवासी गणेश मलासी र दिपायल शिलगढी शिलगढी नगरपालिका वडा नम्बर ६ निबासी उर्गेन लामाले एकरएक पिन्ट गरि जम्मा दुई पिन्ट रगत दिइएको डाक्टर प्रमोद भट्टले जानकारी दिए।

Sagan sahari bhawan nirman aayojana

आफ्नो थोरै रगतले गर्दा कसैको ज्यान जोगिन पाउदा आफुलाई गर्व अनुभुती भएको रत्तदाताहरु मलासी र लामाले बताए । सामाजिक सञ्जालबाट देशका बिभिन्न जिल्लामा विस्तार भई गठन भएको उक्त दारी ग्याङ डोटीले यस भन्दा अगाडि पनि दर्जनौं बिरामीलाई रक्तदान तथा अन्य बिभिन्न सामाजिक कार्य निस्वार्थ रुपमा गर्दै आएको र आगामी दिनमा पनि यस्तै काम काम गर्दै जाने दारी ग्याङ डोटीका संयोजक अनुजराज जोशीले बताउनुभयो ।

Shaileshwori
Loading...